15 Temmuz Pazartesi , 2024

Vali Arslantaş, Çiftçilerin İstek ve Taleplerini Dinledi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, tarımsal sulama sorunu çeken Erzincan’ın Kemah İlçesine bağlı Özdamar Köyünde incelemelerde bulundu. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Kemah İlçesine bağlı Özdamar Köyü muhtarı ile çifçilerle bir araya gelerek, köydeki tarımsal arazilerin sulanmasına yönelik görüş alışverişinde bulundu.
Çiftçilerin en önemli ihtiyaçlarından birisinin tarımsal sulama olduğunu dile getiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, tarımsal sulama amaçlı ön incelemelerde bulunarak, çiftçilerin istek ve taleplerini dinledi..
Mevcut tarımsal alanların en iyi şekilde sulanarak daha verimli hale gelmesi ve bir çok arazinin tarıma elverişli hale getirilmesi için yeterli suyun zamanında bulunabilmesinin sağlanacağını kaydeden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek, gerekli çalışmaların başlanması talimatını verdi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, burada yaptığı incelemenin ardından Erzincan’ın Kemah İlçesine bağlı Özdamar Köyünde Yavuz Peker isimli çiftçinin bahçesine inşa ettiği tek bilya üzerinde dönen ve 104 metrekarelik alana sahip konuk evini gezdi. İnşaat aşamasında olan konuk evinin tamamlandığında tüm ziyaretçilerin hizmetinde olacağını kaydeden Yavuz Peker isimli çiftçi ziyaretleri için Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a teşekkürlerini iletti.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise Yavuz Peker isimli çiftçiye köyüne kazandıracağı konuk evinin hayırlı olmasını temenni etti. Ardından Erzincan’ın Kemah İlçesine bağlı Elmalı köyünü ziyaret eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, köy sakinlerinin misafiri olarak, istek ve taleplerini dinledi.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …