15 Temmuz Pazartesi , 2024

Vali Arslantaş, Ramazan Bayramını Kutladı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Arslantaş mesajında:“Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği bir Ramazan ayını daha idrak ederek ilimizde huzur ve sükûnet içinde Ramazan bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Bayram günleri, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğimizin güçlendiği özel günlerdir. Bu özel günleri fırsat bilerek kardeşliğimizi kuvvetlendirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamaya gayret göstermeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, büyüklerimiz, dost, akraba ve komşularımız, öksüz ve yetim kardeşlerimiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı, yanlarında olduğumuz hissettirilmelidir. Ramazan Bayramı’nın ancak bu şekilde anlamını bulacağına inanıyorum. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayram günlerinde değil, yaşamın her alanında ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgi ve hoşgörünün merkezi Erzincan’da idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nın hemşehrilerimize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini, bayram coşkusunun başta çocuklarımız olmak üzere bütün haneleri şenlendirmesini temenni ediyor, Erzincanlı hemşehrilerimin ve gönül coğrafyamızın mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …