Vali Arslantaş, Üzümlü’de Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Erzincan Valiliği tarafından ilçelerde tertiplenen iftar programının ikincisi Erzincan’ın Üzümlü İlçesi’nde gerçekleştirildi.
Üzümlü İlçesi’ndeki Ahıska Türkleri ve vatandaşlar ile iftar sofrasında bir araya gelen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, il ve ilçe protokol mensupları yapılan duaların ardından ezan okunması ile iftarlarını açtılar.
Programda konuşan Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar ve Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Ramazan ayının tüm hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.
Rahmetin sağanak sağanak yağdığı, Ramazan ayının bu iftarında aileler ve çocuklarla beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise Ramazan ayı vesilesiyle küskünlüklerin sona ermesini temenni etti.
İftar programının ardından Üzümlü İlçesi’nde ki bir haneye sürpriz ziyaret gerçekleştiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş ve beraberindeki Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve eşleri, Yenidoğan ailesinin kapısını çalarak, hane sakini 60 yaşındaki Refika Yenidoğan’ın duasını alıp, kendisi ile bir süre sohbet ettiler.
Yenidoğan ailesi kendilerini ziyaret eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hanımefendi Hatice Arslantaş ve beraberindeki protokol mensuplarına çeşitli ikramlarda bulunarak, ziyaretleri için teşekkürlerini iletip, Devletimiz ve milletimizin huzuru için dualar etti.
Keyifli sohbette, Yenidoğan ailesinin istek ve sorunlarını da dinleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, misafirperverliklerinden ötürü aileye teşekkürlerini iletti.
Kemah İlçesi Sakinleri İftarda Buluştu
Erzincan Valiliği tarafından ilçelerde düzenlenen iftar programının ilki Kemah ilçesinde gerçekleştirildi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş’ın öncülüğünde yapılan iftar programında protokol eşleri ve ilçe halkı bir araya geldi.
Erzincan Valiliği tarafından Erzincan’ın Kemah ilçesinde tertip edilen iftar programında protokol mensupları ile ilçe halkı bir araya geldi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş ile birlikte İlçe Kaymakamı Cuma Çotu, ilçe Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, İl ve ilçe protokol mensupları İlçe meydanında bulunan tarihi Gülabibey Cami bahçesinde kurulan masalarda vatandaşların sofralarına ortak olarak birlikte iftar yemeği yiyip sohbet ettiler.
Birlik ve beraberliğe, iftar sofralarının önemine değinen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İnsanları birbirine yaklaştıran bu güzel sofraların kurulması Ramazan ayında hayırların çoğalmasına vesile olduğuna dikkat çekerek, herkesin Ramazan ayını tebrik etti.
11 ayın sultanı Ramazan ayının, rahmet merhamet ve bereketi ile sevgi, kardeşlik ve paylaşma duygularıyla toplumsal hayatın huzur ve barışına büyük katkı sağladığına vurgu yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş, Meydandaki toplu iftar yemeğinde vatandaşlarla da sohbet ederek her birinin Ramazan ayını tebrik ettikten sonra Ramazan Ayının Kemah ilçesine, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.
İlçe Meydanındaki iftar programının ardından Şehit yakını olan Baştuğ ailesinin kapısını çalan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, İlçe Kaymakamı Cuma Çotu, ilçe Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan burada aile fertleri ile çay içip sohbet ettiler. Kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Baştuğ ailesi Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş’a teşekkür ettiler.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş buradaki ziyarette, ailenin dilek ve şikayetlerini de dinledi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …