23 Haziran Pazar , 2024

“Yeşil Kuşak Projesi’nin Hedefi İslâmdır”

Prof. Dr. Akpınar: “Teröre Karşı bize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliyiz. Çeşitli kuramlar geliştiren batının hedefi güç merkezi olmak ve dünyaya hükmetmektir” diyerek ülke gençliğini ve gündeminin nelere dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Erzincan Üniversitesi Coğrafya Kulübü tarafından düzenlenen Teröre Lanet Şühedaya Minnet konulu bir konferans veren Prof. Dr. Erdal Akpınar, “Yeşil Kuşak Projesi’nden 15 Temmuz Darbesine” konulu konferansında terörün perde arkasını anlattı. Akpınar, terör olaylarının bir çok kuramla belli ülkeler tarafından tertiplendiğine dikkat çekerken, dış mihraklı terör olaylarının iç destekli taşeronlar tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı.
“Kırk yıl boyunca koynumuzda beslediğimiz yılan amansızca bizi sokmuştur.” diyen Prof. Dr. Erdal Akpınar, terörün arka perdesindeki kuramların bizim medeniyetimize ait olmadığını ifade etti. Terör sözcüğünün Franzızca’dan dilimize geçtiğini vurgulayan Prof. Dr. Akpınar, bunun gibi Yeşil Kuşak tabirinin de aynı zihniyet tarafından literatürümüze sokulduğuna dikkat çekti. “Yeşil Kuşak tabiri kime ait? Nedir bu? Bu tabir İslamı mı yoksa Doları mı ifade ediyor? Elbette bu bu kavram da bize dışarıdan empoze ediliyor. Bizim medeniyetin kavramları değil. Türk’ün ve İslamın arka perdesi olmaz. İşte bu kavramı bize empoze eden zihniyet ile FETÖ tarafından 40 yıl boyunca aldatıldık, kandırıldık. Bir millet böyle kandırılabilir mi? Aslında boşuna aldanmadık. Bir şeylerin peşinde koşarken aldatıldık. Burada belki en masum olanlar siz gençler ve çocuklardır.” dedi. Ciddi anlamda bir medeniyet, kimlik sorgulaması yammız gerektiğine değinen Akpınar, olaylara, kişilere takılıp kalmaktan kurtulmamızı, büyük fotoğrafı görmemiz gerektiğini söyledi.
Batının terörü tanımlarken bile ortak bir söylemi olmadığını vurgulayan Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Akpınar demokrasinin 1789 Fransız İhtilalinin mihenk noktası olarak ifade edilmesine rağmen aslında terörün de ortaya çıktığı bir eylem olduğunu dile getirerek, “Arupa ve Amerikada ortaya konulan kuramlarla kimi zaman önemli geçit ve ve su yollarına hakimiyeti kimi, zaman karalara sahip olma düşüncesiyle yüzen adalar ve askeri üslerle dünyaya hakim olma savaşları yapılmıştır. Yapılmaya da devam etmektedir.” dedi.
Teröre karşı üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Erdal Akpınar, bu dünyada gördüğümüz vahşet ve katliam fotoğraflarının ahiret hayatımızda da bizlere gösterileceğni unutmamamız gerektiğini ifade ederek, “Gençlere büyük bir görev düşüyor. İşimizi en iyi ve dürüst şekilde yapmalıyız. O vakit görevimizi layıkıyla yapmış oluruz.” dedi.
Konferansın ardından KYK İl Müdürlüğü tarafından açılan “15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi” gezildi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …