21 Şubat Çarşamba , 2024

1-31 Mart Ayı Kolon Kanseri Farkındalık Ayı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Birimi  personelleri tarafından vatandaşlara Gaitada Gizli Kan kiti dağıtımı gerçekleştirildi.

1- 31 Mart Ayı Kolon Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olup dünyanın birçok ülkesinde hastalığa dikkat çekmek üzere farkındalık etkinlikleri düzenleniyor.

Bu kapsamda Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Birimi  personelleri tarafından Erzincan Terzibaba Cami ve Camii Kebir de 50-70 yaş arası vatandaşlara Kolorektal Kanser Taraması kapsamında Gaitada Gizli Kan kiti dağıtımı gerçekleştirildi.Etkinliğe  başvuran vatandaşlara kolon kanseri erken teşhisinin önemi hakkında bilgi verildi.

Kolorektal (Kalın Bağırsak) kanser dünyada ve ülkemizde ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın kanser istatistikleri kayıtlarına göre hem erkeklerde hem de kadınlarda üçüncü sırada yer almaktadır.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …