21 Şubat Çarşamba , 2024

1. Sınıf öğrencilerinin işitme taraması tamamlandı

Erzincan merkez, ilçeler, belde ve köy okullarında ilköğretim 1. Sınıfa giden öğrencilere görevli personeller tarafından işitme tarama testi yapılarak tamamlandı.

Çocuk ve Ergen Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından “Ulusal İşitme Tarama Programı (UİTP)” tarafından planlanan bebeklik ve çocukluk cağında sık görülen işitme kaybının erken tanınması ve gerekli tedavilerinin sağlanabilmesi amacıyla Erzincan’da 1. Sınıf öğrencilerine işitme taramaları tamamlandı.

Konu hakkında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı paylaşımda: ‘ Ülkemizde bebeklik ve çocukluk  cağında sık görülen işitme kaybının erken tanınması ve gerekli tedavilerinin sağlanabilmesi amacıyla Çocuk ve Ergen Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından “Ulusal İşitme Tarama Programı (UİTP)” yürütülmektedir. Program kapsamında İlimizde ilk öğretim 1. sınıfa giden çocukların işitme taraması yapılmaktadır. İlimizde merkez, ilçeler, belde ve köy okullarında ilköğretim 1. Sınıfa giden öğrencilere görevli personellerimiz tarafından işitme tarama testi yapılarak tamamlanmıştır’ denildi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …