18 Mayıs Cumartesi , 2024

177. Kuruluş Yıl Dönümünün Gururunu ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Türk Polis Teşkilatının 177. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz ifadelerine yer veren Vali Makas mesajında şu görüşlere yer verdi:“ 177 yıla dayanan şanlı geçmişiyle devletimizin en köklü kurumlarından  biri olan; her zaman mazlumların ve muhtaçların yanında, zorbaların ve suçluların karşısında mücadelesini sürdüren Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Polis Teşkilatımız, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak, halkımızın can ve mal güvenliğini, huzur ve asayişi temin etmek, uyuşturucuyla, kaçakçılıkla ve terör örgütleriyle mücadele etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi pek çok onurlu görevi ülkemizin dört bir yanında özveriyle yerine getirmektedir.

Milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması için gece gündüz demeden fedakârca görev yapan Emniyet güçlerimiz, her zaman vatandaşlarımızın korkmadan başvurabileceği bir şefkat kapısı olmuştur. Halkımızın güvenle sığındığı bu şefkat kapısı, şartlar ne olursa olsun hukukun üstünlüğünü ve insan haklarına saygıyı daima kendine ilke edinmiştir.

Çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyerek, gelişim ve değişim sürecine ayak uyduran Polis Teşkilatımız, şanlı tarihinin her döneminde toplumdaki huzur ve güven ortamını tesis etmesiyle Aziz Milletimizin duasını almış ve almaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, üstlendiği tüm görevlerde bizleri gururlandıran ve bu onurlu görevleri büyük bir özveri ile yerine getiren Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıldönümünü kutluyor, bugüne kadar yürütülen her türlü mücadelede şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum.” Dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …