193 Umreci Dualarla Karşılandı

Haber: Eren VARLI

Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile Erzincan’dan yarıyıl tatili umre vazifesine giden 193 kişi dönüş yaptı. 15 gün boyunca kutsal topraklarda Umre vazifesini yerine getiren vatandaşlar Erzincan havaalanında Müftü Mehmet Emin Çetin il müftülüğü personelleri ile yakınları tarafından dualarla karşılandı.

Karşılama esnasında duygusal anların yaşandığı karşılamada vatandaşlar yakınlarına kavuşmanın sevincini yaşadılar. Umre ‘ye giderek hayallerinin gerçek olduğunu belirten vatandaşlar herkesin Umre ‘ye ve mümkünse Hac ’a gitmesi gerektiğini söylediler.

Umre ziyaretlerini tamamlayarak Memleketlerine dönen Umreciler bir yandan döndükleri için mutluluklarını ifade ederken Kutsal topraklarda yaşadıkları duygu dolu anları yakınları ile paylaştılar.

Umre veya Hac vazifesinin erken yaşta yapılmasının önemine vurgu yapan Umreci vatandaşlar, “Umremiz çok güzel geçti. Allah’a şükürler olsun çok güzel bir umre yolculuğu geçirdik. Görevlilerde bizlerle çok iyi ilgilendiler. Bizlerde ibadetlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Allah herkese o kutsal yerleri görmeyi, Hac ya da Umreyi nasip etsin” dedi.

Erzincan Hava limanında umrecileri karşılayan Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin Yarıyıl tatili umrecileri karşıladıklarını belirterek, “O mübarek topraklarda yapılan dualar ret olunmaz. Allah Umrenizi kabul etsin inşallah Hac vazifesini yapmakta nasip olur. Yapmış olduğunuz umrenizde Yüce rabbim dualarınızı kabul eylesin. Milletimizin ülkemizin birliğini, beraberliğini, dirliğini, düzenini kıyamete kadar daim eylesin. Ülkemizin ve İslam âleminin sıkıntılarının biran önce sona ermesini nasip eylesin. Cümlemiz hakkında ülkemiz hakkında yüce rabbim iyilikler, güzellikler ihsan eylesin. İnşallah daha nice kafileler göndermeyi Rabbim bizlere nasip etsin” dedi.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …