9 Ağustos Salı , 2022

2 adet taş toplama makinası alındı

Erzincan Tarım İl Müdürlüğü ve Erzincan Ziraat Odası Başkanlığı ortaklığında yapılan proje kapsamında 2 adet taş toplama makinası alındı.

Çiftçilerin daha az masrafla daha fazla ürün elde etmesi için yapılan proje doğrultusunda 2 adet taş toplama makine alınarak çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Konu hakkında açıklama yapan Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik: ‘Erzincan Tarım İl Müdürlüğü ve Erzincan Ziraat Odası Başkanlığı olarak DAP idaresine 2 adet taş toplama projesi ile müracaat edildi. Erzincan Valiliği, DAP Bölge İdaresi bu projelerimize sıcak bakarak üreticilerimizin hizmetine sunulması için 2 adet taş toplama makinası alındı. Burada bahsettiğimiz gibi bu toprakların boş kalmaması üretime kazandırılması üreticilerimizin yanında olmak. Üreticilerimizin bu sıkıntılı dönemlerinde hep bu arazilerin boş kalmaması için bir nebzede olsa gerek Tarım ve Orman Müdürlüğümüz  gerek Ziraat Odası olarak el ele vererek böyle bir projeyi geliştirdik. Erzincan Ziraat Odası olarak makine ekipman parkına önem veriyoruz. Bu kapsamda çiftçilerimize elimizden geldiğince hizmet sunmaya çalışıyoruz. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum’ dedi.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …