13 Nisan Cumartesi , 2024

2. dönem ders seçim işlemleri başladı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Ders Seçme İşlemleri başladı. Ders seçme işlemleri ise 12 Şubat 2022 tarihinde mesai bitiminde sona erecek.

18 yaşından gün almış öğrencilerin  (25.03.2005 tarihi ve öncesi doğanlar) dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgesinde belirtilen derslerden varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak/zorunlu/alan derslerini sonra birbirini takip eden ortak/zorunlu/alan derslerini ve seçmeli derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 12 ders;

18 yaşından gün almamış öğrencilerin ise kredi sınırlaması olmaksızın bulundukları dönem ve alt dönemlerden haftalık ders çizelgesinde belirtilen derslerden varsa öncelikle alt dönemin başarısız olunan ortak/zorunlu/alan derslerini, sonra bulundukları dönemin ortak/zorunlu/alan derslerini ile alt dönem ve bulundukları dönemin seçmeli derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla, en fazla 12 ders, seçimi  yapabilecekler.

Öğrenciler 12 Şubat 2022 mesai bitimine kadar ders seçimi yapabilecekleri belirtildi. Hiç ders seçimi yapmayan öğrenciler ise otomatik ders seçimi ataması yapabilecek.

 

 

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …