21 Şubat Çarşamba , 2024

2020 Yılı İş Güvenliği Eğitimleri Başladı

Erzincan Belediyesi tarafından personele yönelik 2020 yılı iş güvenliği eğitimleri başladı.  Erzincan Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; 17-18-19-20-21-24 Şubat 2020 tarihleri arasında Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda İş Güvenliği Uzmanları N. Mustafa Aydemir ve Emrah Çankaya, İş Yeri Hekimi Dr. Hasan Avşar tarafından Belediye personellerine yönelik 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu kapsamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilmeye başladı.

İş Güvenliği Uzmanlar tarafından Erzincan Belediye Başkanlığı olarak iş kazalarını en aza indirmek amacıyla, çalışan tüm  personellere yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği için gerçekleştirilen eğitimlerde, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlarla ilgili bilgilendirmenin yanı sıra, iş yeri temizliği ve düzeni, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, yangın, iş yerindeki tehlikeler, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, ilk yardım, mesleki yeterlilik gibi konularda bilgilendirici sunumlar yapılıyor.

Belediye personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimler sonucunda test sınavına tabi tutulacak katılımcılara, katılım belgesi verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …