2021 yılı Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması Ödülleri Verildi

2021 Yılı Mevlid-i Nebi Gençlik bilgi Yarışması’na katılarak dereceye giren erkek ve kız öğrencilerden ilk 10’a girenlere Erzincan İl Müftülüğünde düzenlenen bir programla ödülleri verildi.

Erzincan İl Müftülüğü makam odasında İl Müftüsü Burhan Çakır’a yapılan ziyaretin ardından toplantı salonunda gerçekleştirilen online katılımın da sağlandığı programda ilk on erkek öğrenciye ve ilk on kız öğrenciye ödülleri verildi.

Erkek öğrencilerden ilk üç sırayı Muhammed Hüseyin Kahraman 1. Ömer Öztürk 2. Yakup Okyay ise 3. olarak elde ettiler. Kız öğrencilerden ise birinciliği, Fatma Betül Ayhan, ikinciliği, Şeyda Küçük, üçüncülüğü ise, Zeynep Merve Erdal adlı öğrenciler elde etti.

Ödüller; birinci gelenlere tam altın, ikincilik elde edenlere yarım altın, üçüncülük alanlara ise çeyrek altın ve üç yarışmacıya da Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan İhya-u Ulûmi’d-Din adlı eser verildi. 4. Yarışmacıdan 10. Yarışmacıya kadar olan yarışmacılara ise 150 TL nakit para ödülü ile birlikte yine Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında çıkan Kur’an Yolu Tefsir Kitabı hediye olarak verildi.

Ödüller, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan’ın bazı hayırseverleri tarafından tedarik edildi.

İl Müftüsü Burhan Çakır, düzenlenen programa katılarak kısa bir tebrik konuşmasıyla dereceye giren tüm öğrenci ve öğreticilerini, emek veren ailelerini tebrik ederek hayat boyu başarı dileklerini iletti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …