23 Haziran Pazar , 2024

2022 Yılı Zekât Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

2022 yılı Zekat Bilgilendirme Toplantısı, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk’ün katılımıyla Erzincan  Müftülük Toplantı Salonunda  gerçekleştirildi.

Muhtaç olanı gözetmeyi seven hayırsever halkımızın zekâtlarını yurt içinde ve yurt dışında olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak için zekâtın sadece ramazan ayına mahsus değil, yıl boyunca etkin ve güvenilir bir şekilde toplanmasını sağlamak, halkımızda ve İslam dünyasında zekât farkındalığının ve zekât kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliği ile “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” projesi başlatıldı. Bu amaçla Erzincan İl Müftülüğü Konferans salonunda Zekât Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantı, Terzibaba Camii İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç’ın Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Burhan Çakır’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Daha sonra sunumunu yapmak üzere kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Yakup Öztürk yaptığı konuşmada “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” projesinin önemine değindi, geçmiş yıllarda TDV aracılığı ile toplanan zekatların kullanıldığı hizmetlerle ilgili bilgileri sunum eşliğinde paylaştı.

Toplantıya İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Müftülük personeli ve  Zekat Hizmetleri Koordinatörlerinin katıldılar.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …