20 Mayıs Pazartesi , 2024

“2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı Eğitimi” Verildi

Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) ile Proje Eğitim ve Koordinasyon Koordinatörlüğü İşbirliğinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerine “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı Eğitimi” verildi.

Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitime üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak, Teknoloji Transfer Ofisi ve Proje Eğitim ve Koordinasyon Koordinatörlüğü personeli, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Gerçekleşen eğitimde 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı başvuruları ve süreçleri hakkında Üniversite öğrencilerine TTO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emre Yavuz’un sunumu ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Daha sonra  konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak, bilimsel projelerin önemine değinerek, bu projelerin akademik kariyerin bir parçası olduğuna dikkat çekti. Bu proje çağrısının en temel avantajının ön lisans ve lisans öğrencilerin başvuru yapabilmesi olduğunu belirten Prof. Dr. Çağrı Çırak, “yapılacak projelerin diplomanızın dışında CV’inizde büyük farklılık yaratacaktır. Bu nedenle  proje programı bunu sağlamınız için bir önemli bir fırsattır” dedi. Bilimsel projelerin akademik kariyer içerisinde sürekli olarak öğrenerek geliştirilebileceğine de değinen Çırak, öğrencilere  projeye başvurmada dikkat etmeleri gerekenler  konusunda tavsiyelerde bulundu.

 

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …