19 Haziran Çarşamba , 2024

“24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” Başladı

2022 Yılı TÜBİTAK Yarışmaları Hibe Programlarına “24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” Çalışması Başladı.

20-21-22 Aralık 2021 tarihlerinde, 3 gün boyunca 09.00-16.00 saatleri arasında, Erzincan MTAL Salonunda planlanan TÜBİTAK projelerine ilişkin atölye eğitimi başladı. 2022 TÜBİTAK proje yarışmalarına yönelik il merkezindeki İl Müdürlüğüne bağlı lise ve ortaokullardan eğitime katılan 62 okul TÜBİTAK proje yürütücüsünün katılım sağladığı “Süreç İyileştirme Çalışması / Proje Yazma Atölye Eğitimleri” konulu eğitim seminerine 1. günde yoğun bir ilgi olduğu gözlemlendi.

Erzincan Akademi kapsamında planlanan, Erzincan Mesut Hotel ile Erzincan Kent İnşaat sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitime Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve İl Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan 12 eğitmen katılım sağlayarak yine Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve bağlı ilçelerde, lise ve ortaokul kademesinde görev yapan toplamda 112 öğretmen TÜBİTAK projelerine ilişkin atölye eğitimi verilecek.

İlgili eğitimin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün gerçekleştirdi. Aziz Gün yapmış olduğu açılış konuşmasında: “2022 yılı TÜBİTAK Proje Yarışmaları ve TÜBİTAK Bilim Toplum Dairesi Başkanlığı Hibe Programları Süreç İyileştirme Çalışmasındaki en büyük hedefimiz; tüm okullarımıza yönelik bilimsel proje yarışmalarında nitelik ve niceliklerin arttırılmasıdır. Bu yıla gelene dek ilimizi TÜBİTAK hibe destek programlarında istatistik anlamda hep en üst sıralarda gördük. Bu çalışmalarla başarılarımızı pekiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimize proje yazma farkındalığın oluşması için başta Müdürlüğümüze sonra da siz kıymetli öğretmenlerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Umarım bu eğitim ile okullarınızdaki öğrencilerinize yapacağınız danışmanlığa bir nebze fayda sağlamış oluruz. Bu eğitimin planlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen başta Ar-Ge TÜBİTAK Programları İl Koordinatörlüğüne, Şube Müdürümüz Hüseyin EROL’a , kıymetli eğitmenlerimiz ve siz değerli katılımcılara teşekkür ederim.” dedi.

İlgili eğitimin 1. gününe başta İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  İl MEM Şube Müdürü Hüseyin Erol, Erzincan MTAL müdürü Gökmen Güler, Ar-Ge birimi TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan E. FIRAT, eğitimden görevli 12 uzman eğitmen, 62 okul TÜBİTAK proje müdürü katılım sağladı.  İlgili eğitime ilişkin genel bilgilendirme sunumunun ardından öğretmenler gruplara ayrılıp proje yazma atölye eğitimlerine geçtiler. İlgili eğitimin sabahki eğitimlerde genel program sunumlarına yer verilmiş, öğleden sonraki bölümde ise atölye eğitimine geçildi.

“Süreç İyileştirme Çalışması / Proje Yazma Atölye Eğitimleri” isimli proje detayları aşağıda belirtilmiştir :

Tarih               : 20-21-22 Aralık 2021

Saat                 : 09.00-16.00

Yer                  : Erzincan MTAL Konferans Salonu

Katılımcılar     : 12 Eğitmen, 112 Okul TÜBİTAK Proje Sorumlusu

İl merkezindeki okullarda görev yapan 62 öğretmen 2 gün; ilçe lise ve ortaokullarında görev yapan 50 öğretmenler ise 1 gün ilgili eğitime tabi olacaklar.

Eğitime Tabi Okullar :

1) Tüm liseler

2) Tüm ortaokullar

3) Özel Eğitim Okulları ( II. ve III. Kademe)

4) Bilim ve Sanat Merkezi

5) Mesleki Eğitim Merkezi

Eğitim Konuları:

1) 2204-A lise öğrenci araştırma projeleri

2) 2204-B ortaokul öğrenci araştırma projeleri

3) 2204-C lise kutup Araştırmaları öğrenci projeleri

4) 4006 Bilim Fuarı

5) 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları

6) 4007 Bilim Şenlikleri

Katılımcılarımızın yemek, içecek ve kırtasiye masrafları sponsorlarımız tarafından karşılanacak ve katılımcılara seminer sonunda katılım belgesi verilecektir.

Proje Sponsorlarımız :

1) Erzincan Mesut Hotel

2) Erzincan Kent İnşaat

 

 

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …