“24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” Başlıyor

2022 Yılı TÜBİTAK Yarışmaları Hibe Programlarına “24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” Süreç İyileştirme Çalışması Başlıyor.

Erzincan Akademi kapsamında planlanan 2022 Yılı TÜBİTAK Yarışmaları Hibe Programlarına “24 Ayar TÜBİTAK Proje Yazma Atölye Eğitimleri” Süreç İyileştirme Çalışmasının tanıtımı yapıldı. Bu kapsamda 20-21-22 Aralık 2021 tarihlerinde 3 gün boyunca saat 09.00-16.00 arasında Erzincan MTAL konferans salonunda 12 eğitmen, tam 112 öğretmen ile  TÜBİTAK projelerine ilişkin atölye eğitimi verilecek. Belirtilen tarihlerde il merkezinden 60, ilçelerden 54 okul TÜBİTAK proje yürütücüsü katılım sağlayarak 2022 TÜBİTAK proje yarışmalarına yönelik “Süreç İyileştirme Çalışması / Proje Yazma Atölye Eğitimleri” konulu eğitim semineri alacak. Projenin tanıtımına ilişkin Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  bağlı tüm lise, ortaokul, Bilim ve Sanat Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi, özel eğitim okulları okul müdürlerine  Zoom üzerinden proje bilgilendirilmesi yapıldığı belirtildi.

Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün gerçekleştirerek 40 dakika süren bilgilendirme toplantısına Şube Müdürü Hüseyin Erol, Ar-Ge birimi TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan Erhayat Fırat ve 112 okul müdürü katılım sağladı. Toplantıda ilgili projenin içeriği hakkında bilgi verilip programlara başvuru yapılması noktasında yapılacak iş ve işlemler görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün toplantıda, “2021 yılına gelene dek Erzincan TÜBİTAK yarışmalarında hep vitrin il olarak yer aldı. 2022 yılında ve ilerleyen yıllarda da ilimizi Türkiye sıralamasında en üst sırada görmek istiyoruz. 2022 yılı “TÜBİTAK Proje Yarışmaları ve TÜBİTAK Bilim Toplum Dairesi Başkanlığı Hibe Programları”  Süreç İyileştirme Çalışmasındaki hedeflerimizden en önemlileri; tüm okullarımıza yönelik “Bilimsel Proje Yarışmalarında Nitelik ve Niceliklerin Arttırılmasına Yönelik Çalışması” yapılması ve proje yarışmalarına önceki yıllarda başvuran tüm projelerin danışman öğretmenleri ile tercihen daha önce proje yarışmalarında hakemlik ve panelistlik yapmış uzman akademisyenler ve alanında başarı sağlamış öğretmenlerimiz bir araya getirilerek “Deneyim Paylaşımı Toplantıları” düzenlenmesidir. Özellikle proje okullarında ve Bilim Danışma Kurulları olmayan okullarda da bu kurulların oluşturulması, bu kurullar ile okullarda hazırlanan projelerin gözden geçirilmesi sağlanması, proje danışmanı ve öğrencileri ile koordinasyon ve birliktelik sağlanarak etkin şekilde çalışmalarına katkıda bulunulması gerekmektedir. Bu anlamda 20-22 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan eğitimi bir başlangıç olarak kabul ediyor ve Erzincan Akademi kapsamında ilgili eğitimin devamını arzu ediyoruz. Çalışmaya katılacak tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve  eğitimin faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …