15 Temmuz Pazartesi , 2024

28 Kilo 200 Gram Eroin Yakalandı

Haber: Eren VARLI

Erzincan Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında 28 Kilo 200 Gram Eroin yakalandı.

Erzincan Valiliğince yapılan basın açıklamasında olayla ilgili olarak; “Erzincan Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında 25/09/2019 günü risk analizine dayalı yapılan yol uygulamasında; Saat 12:00 sıralarında şüphe üzerine durdurulan, D.Y. isimli şahsın sevk ve idaresindeki 60…. plakalı kamyonette Narkotik detektör köpeği Odin ile yapılan aramada;  araçta yüklü halde bulunan ekskavatör delici ucu içerisinde zulalanmış vaziyette 55 paket halinde  daralı ağırlığı 28 kilo 200 gram Eroin Maddesi ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak araç sürücüsü D.Y (44) ile V.A. (47) isimli şahıslar hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli tahkikat başlatılmıştır. Uyuşturucu Suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamu oyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …