29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Erzincan Polisevi’nde Vali Mehmet Makas ve eşi Elif Makas tarafından verilen resepsiyona; 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve eşi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve eşi, mülki, askeri ve adli erkan, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar ve sporcular katıldı.

Programda konuşan Vali Mehmet Makas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının Erzincan’da büyük bir coşku ve gururla kutlandığını belirterek, resepsiyona katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Vali Makas konuşmasının devamında; “Artık büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ve ihya ediyoruz. Bir tarafta kendi milli otomobilimizi, muharip gemilerimizi, insansız hava araçlarımızı üretiyor. Bir tarafta muharip uçaklarımızı imal etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan da sosyal devlet anlayışıyla vatandaş odaklı bir devlet  ve kamu hizmetiyle insanımıza 7’den 77’ye dokunuyoruz. Dolayısıyla bu bir diriliştir. Bu bir şahlanıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle bu Türk’ün Çağı ve Türkiye Yüzyılı’dır.” dedi.

Konuşmasının devamında, 99. kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin yeni çağda tüm mazlumların hamisi olacağını belirten Vali Mehmet Makas, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum dedi.

Daha sonra Vali Mehmet Makas ve eşi Elif Makas tüm masaları tek tek gezerek, katılımcıları selamladılar. Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu pasta kesiminin ardından sona erdi.

 

 

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …