20 Mayıs Pazartesi , 2024

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Provaları Yapıldı

Erzincan’da 29 Ekim günü kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramının provası güvenlik tedbirleri altında yapıldı. Provayı izleyen vatandaşlar alkışlarla askerlere destek verdi.

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü kutlanmaları için tören provaları yapıldı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Erzincan’da da Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü kutlanmaları için tören provaları gerçekleştirildi. Ordu caddesi üzerinde gerçekleştirilen provalar öncesi sabah saatlerinden itibaren tüm cadde trafiğe kapatıldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla Erzincan’da Ordu Caddesi üzerinde sabah erken saatlerde 3. Ordu Komutanlığı birlikleri ile okul öğrencileri bayram provası yaptılar.
Tören provaları gerçeğini aratmazken her zaman olduğu gibi yine daha çok askeri birlikler dikkat çekti. Tören sırasında 29 Ekim günü yapılacak törenlerde herhangi bir aksaklığa neden olmamak için hazırlıklar yeniden gözden geçirildi. Bu arada, prova nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren Ordu Caddesi trafiğe kapatıldı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı provada askeri birliklerin geçişi sırasında alınan güvenlik önlemleri dikkatlerden kaçmadı.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …