29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı Kutlanıyor

Tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı pandemi tedbirleri çerçevesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Erzincan’da kutlama etkinlikleri Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ve Cumhuriyet koşuşu ile başladı.

Erzincan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Pandemi tedbirleri eşliğinde yapılan kutlama programı çerçevesinde ilk olarak Erzincan Belediyesi önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümg. Davut Alâ, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Erzincan Valiliği, 3. Ordu Komutanlığı ve Erzincan Belediyesi çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

Cumhuriyet Koşusu Yapıldı                                                                                                

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Cumhuriyet koşusu yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Erzincan Belediyesi ile Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde Cumhuriyet koşusu yapıldı.

Erzincan Belediyesi önünden start verilmesi ile başlayan Cumhuriyet koşusunda 63 sporcu yarıştı.

Yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç erkekler, genç kızlar, kategorilerinde düzenlenen yarışmada sporcular birinci olabilmek için 1000 metrelik parkuru kat ettiler. Erzincan Belediyesi önünde Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın startı ile başlayan yarışmalar Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri ve madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Ödül törenine Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olcaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Hep, sporcular ve antrenörleri katıldı.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN SPORCULAR

Yıldız kızlar kategorisinde Berfin Kara birinci, Hatice Yaren Varol ikinci, Yaren Koç ise üçüncü oldu. Yıldız erkekler kategorisinde Baran Kara birinci, Doğukan Ömür Altuntaş ikinci, Mertcan Yıldırım ise dördüncü oldu. Genç Kızlar kategorisinde Yağmur Yıldız birinci, Tuana Çelik ikinci, Berfin Ataş ise üçüncü oldu. Genç erkekler kategorisinde ise Muhammet Talha Savaş birinci, Enes Keleş ikinci, Furkan Dolman üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …