13 Nisan Cumartesi , 2024

3 Bant Bilardo İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilardo İl Temsilciliği tarafından 2022 yılı faaliyet programında yer alan 3 Bant Bilardo İl Birinciliği müsabakaları 23 Aralık 2021- 1 Şubat 2022 tarihleri arasında 46 sporcunun katılımı gerçekleştirildi.

 Erzincan’da yaklaşık 10 gün süren 3 bant bilardo il birinciliği müsabakaları özel bir bilardo salonunda gerçekleşti. Müsabakalar sonucunda finale yükselen Fatih Uçar ve Fatih Mumcu mücadele verdi.

40 sayı üzerinden oynanan final mücadelesi yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü. Oldukça mücadeleli geçen final mücadelesini 28 ıstaka vuruşu sonucunda 40-32 kazana Fatih Uçar 2022 yılı Bilardo Erzincan il birincisi oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Bilardo İl Temsilcisi Rıdvan Mutlu tarafından verildi.

Turnuva ile ilgili bilgi veren Türkiye Bilardo Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Rıdvan Mutlu, yaklaşık 10 gün süren müsabakaları ilimizden 46 sporcu katıldı. Finale kadar maçlar 30 sayı üzerinden oynandı. Maçlar sonunda rakiplerini yenen Fatih mumcu ve Fatih Uçar kardeşlerimiz finale yükseldi. Final maçını birlikte izledik. Her iki sporcumuzda oldukça iyi maç çıkardı. Bir kazanan olacaktı oda Fatih Mumcu kardeşimizi 40-32 mağlup eden Fatih Uçar oldu. Turnuvada ilk 4’ e giren sporcular 18 Mart da Ankara’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında Erzincan ilimizi temsil edecekler” dedi.

Ödül töreninde konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Akın Levent; “Bilardo Erzincan il birinciliği mücadelesini birlikte izledik. Bilardo sporunun en güzel tarafı centilmenlik ve rakiplerin birbirlerine saygı göstermeleri bunu burada final mücadelesinde arkadaşlarımız gösterdi. Final Mücadelesi keyifle izlediğimiz bir maç oldu. Burada yenilen arkadaşımızda kıymetli. Her iki arkadaşımızda tebrik ediyor Türkiye şampiyonasında başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan turnuvada il birincisi olan Fatih Uçar şampiyon olduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Fatih mumcu kardeşim ile daha önce birçok maçta karşılaşmıştık. Bugün bir final daha oynadık. Kazanan ben olduğum için mutluyum. Ankara’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına 1 aydan fazla zaman var. İnşallah çok çalışarak Erzincan ilimizi en iyi bir şekilde temsil edeceğim. Daha önce Türkiye şampiyonasında çeyrek final görmüştüm. İnşallah bu şampiyonada yarı final hatta final oynamak istiyorum” dedi.

Derece yapan sporcular

1. Fatih Uçar

2. Fatih Mumcu

3. Özkan Subaşı

4. Muharrem Sayar

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …