16 Ağustos Salı , 2022

3 bin 200 fidan dağıtıldı

Erzincan’da ‘Dut bahçesi’ projesi kapsamında  vatandaşa beyaz ve siyah dut dağıtımı yapıldı.

Erzincan İl Tarım Müdürlüğü tarafından, boş olan arazilere ekonomik değer katmak amacıyla başlatılan ‘Dut bahçesi’ projesi kapsamında , 3 bin 200  fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Konu hakkında İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: ‘Dut bahçesi projesi kapsamında il müdürlüğümüzün Erzincan’da 200 dönüm bahçe yapmak amacıyla başlatmış olduğu bir proje. Bakanlığımızda bunu uygun gördü. Fidanlarımızı getirdik. Vatandaştan çıkan para 16 fidandan 91 tl, en az 1 dönüm en fazla 5 dönüm olmak üzere . Köylerimizin kenarında, yanında atık kalmış ekonomik olarak işlenmeyen arazilerin ekonomiye kazandırılması ve vatandaşa da ek gelir olması amacıyla böyle bir proje başlattık. Hem iş gücü açısından hem de vatandaşa ek gelir olmasını amaçladık. 3 bin 200 fidan geldi. Bin 40 adet siyah geri kalan ise beyaz dut olmak üzere dağıtıldı’ açıklamasında bulunuldu.

Dut ağacı almaya gelen vatandaş ise: ‘ bu yıl tarlamızı  dutluk yapmaya karar verdik. Bugünde fidanlarımızı aldık. Götürüp ekip mahsulü almaya çalışacağız hayırlısıyla ‘ diye konuştular.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …