12 Ağustos Cuma , 2022

“30 Ağustos’ları Anmak ve Genç Kuşaklara Öğreterek Unutturmamak Büyük Önem Taşıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Doğan kutlama mesajında: “ 30 Ağustos 1922, Türk ulusunu esir ederek, Anadolu’yu paylaşmak isteyen emperyalist işgalcilere karşı verilen Kurtuluş Savaşı’nın zafere giden dönüm noktasıdır.

30 Ağustos; kadını-erkeği, genci-yaşlısı, askeri-sivili, köylüsü-kentlisi tüm yurtsever halkımızın omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır. 30 Ağustos, aynı zamanda bir sürü yokluk ve olanaksızlıklar içindeki bir ulusun, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakârlığı gözünü kırpmadan yapabileceği, mucizeler yaratabileceğinin kanıtlandığı bir gündür.

Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer, aynı zamanda dünyanın tüm ezilen uluslarına, mazlum halklarına da yol göstererek yeni bir çığır açmıştır. Bugün de yoğun bir terör, ekonomik- politik bir sürü iç-dış sorunla boğuşan ülkemizde, 30 Ağustos’ları anmak ve genç kuşaklara öğreterek unutturmamak büyük önem taşıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken bu şanlı zaferin başkomutanı Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …