13 Ağustos Cumartesi , 2022

“40 Günlük Eğitim Seferberliği”

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün “40 Günlük Eğitim Seferberliği” kapsamında okul müdürleri ile yaptığı toplantının çıktılarını yerinde görmek üzere okul ziyaretlerine devam ediyor.

Öğrencilerin moral ve motivasyonlarının daha da arttırılması adına, idarecilerle ve  öğretmenler birebir görüşmeler gerçekleştiren Gün, bu kapsamda Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Havaların ısınması ile öğrencilerin rehavete kapılmaması ve ders çalışma düzenlerinin bozulmaması adına hatırlatmalarda bulunan Gün, her bir günün çok kıymetli olduğunu ve bu kalan zamanı çok iyi değerlendirmek gerektiğini dile getirdi. DYK kurslarının önemini bir kez daha hatırlatan Gün, ayrıca Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kendilerine ulaştırılan yardımcı kaynakları da öğrencilerin  iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Sınava girecek olan öğrencilere önemli nasihatlerde bulunan Gün, öğretmenlerden de ilk günkü hassasiyetlerini son ana kadar sürdürmelerini istedi. Özellikle rehber öğretmenlerin üstüne büyük sorumluluk düştüğünü belirten Gün, tercih döneminde öğrencilerin doğru yönlendirilmeleri ve aile-okul iletişimi noktasında moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi, heyecan ve stresle başa çıkmaları gibi konuların üzerinde titizlikle durulması gerektiğini belirterek ziyaretlerini tamamladı.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …