65 Yaş Üstü Vatandaşlara GAMER Desteği

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İçişleri Bakanlığınca, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlar için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Erzincan’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) taleplerin alındığı birimde incelemelerde bulundu.

Sokağa çıkması kısıtlanan, yasaklanan tek başına yaşayan veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların zorunlu, temel ihtiyaçlarının karşılanması sürecinde Erzincan AFAD İl Müdürlüğü Binasında Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi ekipleri vatandaşın taleplerini almak için hizmete başladılar. Geçtiğimiz Pazar günü faaliyetine başlayan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde incelmelerde bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, yetkililerden bilgi alarak, talepleri alan görevlilerle bir süre sohbet edip vatandaşların isteklerini sordu.

Yasak kapsamında olan vatandaşlardan, yasakların yürürlüğe girdiği sırada ikameti dışında bir yerde bulunanlar başta olmak üzere seyahat etmesi, evden çıkması zorunlu olanlar, 155, 156, 112 acil arama hatları üzerinden taleplerini iletebileceklerini söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ekiplerimiz ve araçlarımız vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Alınan tedbirlere uyulmalı ve sağlığımız için evde kalmalıyız” dedi.

22.03.2020 Pazar günü hizmete başlayan GAMER iletişim merkezini kısa sürede 1500 kişi aradı. 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların zorunlu, temel ihtiyaçlarının karşılanması için akşam 19:00’a kadar talepler bu merkezden alınarak yönlendirilen ekipler tarafından gideriliyor.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …