19 Haziran Çarşamba , 2024

98. yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

 Vali Mehmet Makas mesajında şu görüşlere yer verdi: “Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 98. yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içeresindeyiz.Her türlü zorluğa, yokluğa ve imkânsızlığa rağmen Milletimizin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu büyük zaferin sonucunda; kahramanlarımız tarafından bizlere, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.

Büyük Önder Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak; ülkemizin her alanda güçlenmesi ve ilerlemesi için var gücümüzle çalışmak, Ata’mızın gösterdiği hedef doğrultusunda ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, hepimizin yegâne görevidir.Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız, bayrağımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, tüm Erzincanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” Dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …