16 Haziran Pazar , 2024

Açılan Kursa Baba Kız Birlikte Gidiyor

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde, açılan kurslara ilgi her geçen gün artıyor.  Kurslara ev hanımlarının yoğun katılım gösterdiği gözlemlenirken kursa yeni katılan baba ve kız ise yaptıkları eserlerle beğeni topluyor.

Kursiyer baba ve kız  el sanatları alanındaki becerilerini geliştirerek farklı eserler ortaya çıkarıyor. Her yapılan çalışmadan sonra bir başka eser üzerinde heyecanla çalışıyoruz dediler.Kursa gelen baba ve kız, kurs süresince öğrendiklerini farklı ürünlerde işlemeciliğe dökerek görsel zevklerini yaratıyorlar. 3 aylık kurs eğitimi alan baba ve kız burada yaptıkları el emeği göz nuru ürünler ile zamanının daha verimli ve üreterek geçirmenin güzel olduğunu dile getirdiler.

Haftanın 5 günü kursa geldiğini dile getiren baba Erhan Bayata: ‘Yeni başladım bu kursa ve yaklaşık 3 aylık bir kursiyerlik dönemim oldu. Şuan yaptığım çalışma 15 günlük bir çalışmanın ürünü. Bugün bunun sergide yer alması beni mutlu etti. Bir sonraki çalışmam hobi sandığı üzerine olacak eskitme bir çalışma. Her çalışmamda daha  iyi oluyor’ diye konuştu.

Tuba Halime Bayata ise konuşmasında, açılan bu kursların bizlere kattıklarının yanında, yaptığımız el emeği ürünlerle  üretime katkı sağladığımız içinde mutlu oluyoruz. Konuşmasına devam eden Bayata, daha çok sandık boyama, eskitme üzerine çalışmalar yapıyorum. Dekoratif süsler üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz.. Bir sonraki çalışmam polyester üzerine süsleme çalışması olacaktır’ dedi.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …