Afet Bölgesinden Dönen Sağlıkçılara Teşekkür Belgesi Verildi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilde yıkıma neden olan depremler sonrasında, Erzincan’dan  afet bölgesine gönüllü olarak giden sağlık personelleri görevlerini tamamlayarak Erzincan’a geri döndü.

Afet bölgesinde görevlerini özverili bir şekilde ifa ederek geri dönen sağlık personellerine; Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Hizmet Başkanı, Başkan Yardımcısı, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve hastane yönetimi tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Burada açıklamada bulunan Erzincan Milletvekili Burhan Çakır;’ Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesine memleketimiz Erzincan’dan gönüllü olarak giden doktorlar, hemşireler, acil tıp teknikerleri ile bir araya gelerek teşekkür belgelerini takdim ettik. Tüm sağlık çalışanlarımız hayat kurtarmak için gece gündüz yarıştılar her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum’ Dedi.

Erzincan ekibine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü  Dr. Cihan Tekin, yaptığı konuşmasında bu tür afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak, “Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi. Erzincan’da depremzedelerin yaralarını sarmak için hiç tereddüt etmeden bölgeye gittiniz, büyük sorumluluk aldınız, çok zor şartlar altında görev yaptınız ve geri geldiniz. Bölgede çalışmalar hala devam ediyor. İnşallah el birliğiyle depremin yaralarını saracağız. Deprem bölgesinde görev alan siz kıymetli sağlık çalışanlarımıza ve sizden sonra giden şu an bölgede görev yapan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …