20 Mayıs Pazartesi , 2024

Afet Bölgesinden Dönen Sağlıkçılara Teşekkür Belgesi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde yıkıma neden olan depremler sonrasında, Erzincan’dan  afet bölgesine gönüllülük esasıyla giden vefakâr sağlık çalışanları görevlerini tamamlayarak Erzincan’a geri döndü.

Erzincan İl Sağlık Müdürü  Dr. Cihan Tekin tarafından afet bölgesinden dönen sağlık personeline teşekkür belgesi takdim edildi. Deprem bölgesine ilk ulaşan ve yaraları saran ekiplerden olan Erzincan ekibine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü  Dr. Cihan Tekin, yaptığı konuşmasında bu tür afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak, “Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Depremden hemen sonra Erzincan’da depremzedelerin yaralarını sarmak için hiç tereddüt etmeden bölgeye gittiniz, büyük sorumluluk aldınız, çok zor şartlar altında görev yaptınız ve geri geldiniz. Bölgede çalışmalar hala devam ediyor. İnşallah el birliğiyle depremin yaralarını saracağız. Deprem bölgesinde görev alan siz kıymetli sağlık çalışanlarımıza ve sizden sonra giden şu an bölgede görev yapan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra İl Sağlık Müdürü  Dr. Cihan Tekin, hizmet başkanları, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve hastane yönetimi tarafından afet bölgesinde büyük bir özveri ile canla başla görev yapan sağlık personellerine teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …