20 Mayıs Pazartesi , 2024

Aile Haftası coşku ile kutlandı

15- 21 Mayıs tarihleri arası kutlanan Aile Haftası nedeniyle tüm kesimlerin katılımıyla yürüyüş ve etkinlikler yapıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak yürüyüş ve şenlik programları düzenlendi. Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında Ordu Caddesi Saat Kulesi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş etkinliği yapıldı.

Erzincan’da bulunan çok sayıda dernek ve kulübün katıldığı organizasyonda Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Yeşilay Erzincan Şubesi, İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, gençler, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1993 yılında aldığı bir kararla 15 Mayıs “Uluslararası Aile Günü” ilan edilmiş ve 1994 yılından bu yana tüm dünyada ve ülkemizde kutlanıyor. Günün düzenlendiği hafta olan 15-21 Mayıs, Aile Haftası olarak kabul edilir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının temel yaklaşımı ve il Müdürlüğünün  çalışmaları temeli, mutlu bireylerden oluşan uyumlu ve huzurlu bir aile birliği sağlamak ve bu birliği güçlendirmekle birlikte sosyal riskleri önleyici bir yaklaşımla sosyal hizmetleri geliştirmek ve uygulamaktır. Bu çalışma düsturu ile Aile Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı planlanan #BizBüyükBirAileyiz temalı Aile Haftası Yürüyüşü gerçekleştirildi. Dörtyol Cumhuriyet Meydanında İl Müdürlüğünce ve Erzincan’da ki  STK’lara ait stantlar kurularak, bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Ayrıca müzik eşliğinde gerçekleştirilen eğlencelerle Aile Haftası bir şenlik coşkusu ile kutlandı.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …