20 Mayıs Pazartesi , 2024

Aile Okulu Projesi kapsamında 5 bin 500 veliye eğitim verildi

Erzincan’da Aile Okulu Projesi çerçevesinde planlanan veli eğitimleri devam ediyor. Proje kapsamın da  il genelinde açılan 119 kursta 8 ana başlıkta 5 bin 500 veliye 44 saatlik eğitimler verildi.

Proje kapsamında her okuldan belirlenen öğretmenlere eğitici eğitimi formatör öğretmenler tarafından eğitimler verilirken eğitici sertifikası alan öğretmenler de aldıkları eğitimler çerçevesinde kendi okullarında velilere eğitim veriyor.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Okulu Projesi ile gençlerin, çocukların, anne ve babaların toplum için faydalı bireyler olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlıyor. Projeyle ailelere sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite olmak üzere 8 başlıkta 44 saat eğitim veriliyor.

Aile Okulu Projesi

Çocukların  sosyal, duygusal olarak desteklenmesi ve salgının onlar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirilmesini hedefleyen Aile Okulu Projesi kapsamında veliler, aile okulunda aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocuklara olumlu davranış kazandırma yöntemlerine ışık tutması amacıyla aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler, ilk yardım, çevre koruma bilincinden oluşan  farklı ders alıyor.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …