Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Uluslararası Vizyon Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği protokolü gerçekleştirildi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol  törenine Rektör Prof. Dr. Akın Levent,  Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, Kurucu ve Eski Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mensur Nureddin, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mefail Recep ile Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tolga Ala katıldı.

İki üniversite arasındaki protokol anlaşması Üniversite  adına Rektör Prof. Dr.  Akın Levent ve Uluslararası Vizyon  Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can  imzaladı.

Avrupa’da Türkçe eğitimi veren ilk ve tek üniversite olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ile imzalanan Akademik işbirliği protokolü, iki üniversite arasındaki ortak bilimsel çalışmalar, eğitim- öğretim ve kültürel işbirliğinin yansıra öğretim elemanı ve öğrenci değişim programlarını kapsamaktadır.

Rektör Levent uluslararası  ikili anlaşmalara üniversite olarak önem verdiklerini belirterek: “Kültürler arasında köprü kurmak ve akademik işbirliklerini geliştirip güçlendirmek amacıyla Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak  Üniversiteler ile akademik işbirliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can ise  imzalanan işbirliği protokolünden ve  misafirperverliğinden dolayı Üniversite  Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e  teşekkür etti.Protokol töreni hediye takdimi ile son buldu.

Diğer Haber

Üzüm Bağlarında Kontroller Devam Ediyor

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri …