Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde Erzincan Akademi kapsamında Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu Turnuva Komisyon Başkanı Derya Özkan’ın katılımı ile “TAZOF Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvaları Bilgilendirme  Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıya Erzincan’da  akıl ve zekâ oyunları eğitmen öğretmenlerinin yanı sıra akıl ve zekâ oyunlarına gönül veren tüm öğretmenler katılım sağladı.

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu Turnuva Komisyon Başkanı Derya Özkan, ülkemizde akıl ve zekâ oyunlarına her yıl on binlerce öğrencinin katıldığını, fakat geçen yıl pandemi dolayısıyla amaçlarına ulaşamadığını ama bu yıl yoğun bir katılım beklediklerini belirtti. Ülke genelinde  akıl ve zekâ oyunlarına yönelik bir farkındalık oluşturmayı başardıklarını dile getiren Özkan, farklı kategorilerde birçok turnuvanın yürütüldüğünden bahsetti. Derya Özkan 4. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası, 4. Akıl ve Zekâ Oyunları Tasarım Yarışması ve 2. Oyuncu Beyinler Turnuvası hakkında öğretmenleri bilgilendirirken, 4. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nın ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsadığını, 7 farklı oyun ile 10 farklı kategoride yapılacağını ve finalin 10,11,12 Haziran tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirileceğini söyledi. Toplantının sonunda Derya Özkan tarafından öğretmenlerin sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …