Akkaya , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Vekili Metehan Akkaya , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaparak Gazeteciler gününü kutladı.

Akkaya açıklamasında: ‘Gazetecilik, yöneticiliği, muhabirliği, röportaj yapmayı haber metni yazmayı, bilgi edinmeyi, araştırmayı öngören, haberleri baskıya yetiştirmek için türlü zahmetlere katlanılan bunların hepsini bir arada yapmayı gerektiren ve beceri isteyen meşakkatli bir meslektir.

Mesleğin zorluklarının yanında, basın mensupları politika yapıcılar ve halk arasında bir iletişim köprüsüdür. Gazeteciler, vatandaşlar olarak hepimize ülkelerimiz, kendimiz ve hükümetlerimiz hakkındaki gerçekleri öğrenme şansı verir.  Yalanı ve dezenformasyonu gerçeğin ve doğrunun yerine koyma çabalarının yoğunlaştığı bu dönemde bu tehditler ve krizler ile mücadele etme, hakikatleri ülke ve dünya kamuoyuna gösterme noktasında gazetecilere de çok kritik görevler düşmektedir.

Bölge Müdürlüğümüzün görev alanında olan Erzincan, Bayburt, Gümüşhane ve Tunceli’de her hal ve şartta gece gündüz büyük bir özveri ve gayretle toplumun haber alma hakkını temin eden yerel gazeteler, radyolar, televizyonlar ve bu kurumlarda çeşitli görevlerde çalışan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyor, görevi başında  hayatını kaybeden basın emekçilerine Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …