Aksun, “Kadınlarımıza Çok Şey Borçluyuz”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Aksun mesajında; “ Türk aile yapısının çekirdeğini oluşturan kadınlarımız, toplumsal yapımızın da en önemli harcıdır. Bugün Toplumun her kesiminde üstlendikleri görevlerde sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçluyuz.

Kadınlar en kutsal görev olan annelik görevlerinin yanında siyasetten iş dünyasına, bilimden sanata, spordan edebiyata kadar birçok alanda büyük çaba ve başarılara imza atmaktadırlar. Kadınlar bir toplum için değeri tartışılmaz asla vazgeçilmez önemde en değerli varlıklarımızdır. Onlar analarımız, onlar nesillerimizin mimarıdır.   8 Mart, kadın olmanın mana ve önemi üzerine düşünmek için önemli bir fırsat  bizler için. Ülkemizde kadına şiddet konusunda yaşananları şiddetle ve nefretle kınıyorum. Kadına saygısızlık asla tasvip edilemez, kabul edilemez bir davranıştır. Yüreğinde bir zerre kadar sevgi, saygı, Allah korkusu barındıran hiçbir canlı şiddete eğilim göstermez ama ne yazık ki ülkemizde ve dünyanın hemen hemen her yerinde kadına şiddet haberlerini görüyoruz. Bizi kimlerin ne şartlar altında yetiştirdiğini, neleri elinin tersiyle itip evladı için canını hiçe saydığını görmezden gelemeyiz. Onlar bize Allah’ın emaneti. Peygamber efendimiz Veda hutbesinde şöyle buyuruyor; “Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın emaneti olarak aldınız.”

Bugün bütün kız evlatlarımız, bacılarımız geleceğin anneleri. Onlar geleceğimizin mimarları, onları üzmeyin her insanın olduğu gibi kadınlarımızın da ihtiyacı olan tek şey saygı ve sevgi. Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …