Aktürk, “Mübarek Regaip Kandilini Tebrik Ediyorum”

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Regaib Kandili dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Aktürk yaptığı basın açıklamasında; “İslâm âlemi olarak 7 Mart 2019 Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç ayların başladığının habercisi Regaib Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacağız. Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.
Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaib Kandili’nin de bu manada, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Millet olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde; birlik ve beraberliğimimizin güçlenmesi için dua etmeli, tüm terör odaklarına karşı Milletimizin ve Devletimizin yanında olmalıyız. Milletimizin ve tüm İslam âleminin Mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyorum.  Regaip Kandilinin ve Mübarek Üç Aylarının barış ve huzurumuza vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …