“Allah Dostlarını Örnek Alacağız”

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, Terzibaba Hazretlerinin kabrini ziyaret ederek Allah dostlarını örnek alacaklarını Erzincan’a daha güzel bir hizmet sunmaya gayret edeceklerini söyledi.

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır yaptığı açıklamasında; “Erzincan manevi mimarlarından olan 1800’lü yıllarda yaşamasına rağmen halen halkın ve Erzincanlının gönlünde taht kurmuş kalbine yerleşmiş ve Erzincan’ımızda adına büyük bir cami inşa edilmiş Terzibaba hazretlerini ziyarete geldik. Tabi şehrin manevi mimarlarından olduğunu söyledik. Niye manevi mimarlarından olmuş hayatına bir göz atmak lazım. Yani iki üç asır geçmesine rağmen halen Terzibaba hazretleri insanların gönlünde kalbinde ve gerek Erzincanlı halkımız gerekse Erzincan dışında birçok kardeşimiz gelip Terzibaba hazretlerini ziyaret ediyor.

Hayatına baktığımız zaman gerçekten Allah dostu bir insan. Evliyaullahtan ilmiyle amil, fakir ve kimsesizlerin dostu, insanlara yardım eden ve tevazu sahibi, insanların kalbini kırmayan ve mütevazi bir hayat süren birisi. İnşallah biz de özellikle Erzincan’ımızda din hizmeti sunan kişi olarak bizlerde inşallah bu gibi Allah dostlarını örnek alacağız ve İnşallah Erzincan’ımıza daha güzel bir hizmet sunmaya gayret edeceğiz. Ben değerli Erzincanlı kardeşlerimizden dualarını eksik etmemelerini istirham ediyorum ve Allah’a emanet olun diyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …