9 Ağustos Salı , 2022

“Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları” İle İlgili Kararlar Alındı

11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan  “Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları”  Mustafa Kutlu Erzincan Paneli ile ilgili bir dizi kararlar alındı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Güneş, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Sadi Alkan, TOBB Binali Yıldırım Kız İmam Hatip lisesi Müdürü Uğur Mutlu, Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim Salar, Fen Lisesi Müdürü Şahin Çubuk, okul müdürleri ve okulların  görevli öğretmenleri katıldı.

Yaklaşık bin  kişinin katılacağı il panelinde, tüm liselerden kitap okuma heveslisi 2 öğrenci, Edebiyat ve Türkçe dersleri öğretmenleri ve okul idarecilerinin de programa davet edilmesi kararı alındı.Düşünce  sanat ve edebiyat hayatına büyük etkileri olan kültür ve medeniyete katkı sunan yazarların bütün eserleri ile haklarında yazılan seçkin eserlerin okunması ve değerlendirilerek yorumlanması temeline dayalı okuma sonuçlarının yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, düzenlenen panellerle dinleyicilere aktarılması ve bu metinlerin geliştirilerek yayımlanması amacıyla Prof. Dr. Sami Güçlü’nün 2012 yılında Sakarya’da küçük bir öğrenci grubu ile başlattığı gönüllü okuma faaliyeti olan “Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları”na Erzincan’da dâhil olmuştu. Önümüzdeki süreçte tüm ortaokul ve liselerinden de yazar okumaları programına katılmaları planlanıyor.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …