12 Ağustos Cuma , 2022

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Uygulama Öncesi Toplantısı Yapıldı

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları uygulama öncesi toplantısı Şube Müdürü Hasan Güneş başkanlığında pilot olarak seçilen okul yöneticilerinin katılımları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Düşünce sanat ve edebiyat hayatımıza büyük etkileri olan kültür ve medeniyetimizde katkı sunmuş yazarların bütün eserleri ile haklarında yazılan seçkin eserlerin okunması değerlendirilmesi yorumlanması temeline dayalı okuma sonuçlarını yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, düzenlenen panellerle dinleyicilere aktarılması ve bu metinlerin geliştirilerek yayımlanması amacıyla Prof. Dr. Sami Güçlü’nün 2012 yılında Sakarya’da küçük bir öğrenci grubu ile başlattığı gönüllü okuma faaliyeti olan Anadolu Mektepleri Yazar Okumalarına Erzincan da dâhil oldu.

Başlangıç aşamasında Erzincan’dan 4 okulun pilot olarak seçildiği Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları uygulama öncesi toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantıda Anadolu Mektebi Yazar Okumaları uygulama basamakları öğrenciler için okumalara ilişkin usul ve esaslar sorumlu öğretmenler için okumalara ilişkin usul ve esaslar, yazar okuma tablosu, Anadolu Mektepleri yazarları okunacak kitaplar listesi ve yazarların isimleri tek tek eserleri ile birlikte ele alındı.

Eylül ayı içerisinde başlaması planlanan Anadolu Mektepleri Yazar Okumalarına Erzincan’dan 4 okul başlangıç aşamasında katılacaklar. Erzincan Fen Lisesi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Erzincan Lisesi, TOOB Binali Yıldırım İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilk panelde sunumlarını yazar ve dinleyicilerle paylaşacaklar sürecin devamında öncelikte tüm liselerin Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları programına dâhil edilmesi planlanıyor daha sonraki süreçlerde ortaokulların da sürece dâhil edilmesi hedefleniyor.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …