18 Mayıs Cumartesi , 2024

Anadolu Üniversiteler Birliği Toplantısı Düzenlendi

Erzincan Binali Yıldırım  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu Üniversiteler Birliği toplantısına katıldı.

Malatya İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve bazı üniversitelerin rektörleri ve akademisyenlerinin katıldığı toplantıda Rektör Levent’e Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci ve Prof. Dr.  Adem Başıbüyük ile Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi M. Kürşat Öksüz ve Kalite Koordinatörlüğü üyesi Öğr. Gör. Nilgün Nursu Tekay eşlik etti.

Toplantıda önce İnönü Üniversitesinin, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” almaya hak kazanması sebebiyle Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Kurumsal Akreditasyon Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törende yapılan açılış konuşmalarının ardından İnönü Üniversitesine “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” takdim edildi.

Daha sonra program, Anadolu Üniversiteler Birliği kurumsal akreditasyon süreci tecrübe paylaşım toplantısı ile devam etti. Geçekleştirilen paylaşım toplantısında Anadolu Üniversiteler Birliğini oluşturan üniversite temsilcileri Kurumsal Akreditasyon konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …