“Anne Dostu Hastane Programı Eğitimi”

Erzincan  Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Anne Dostu Hastane Unvanına sahip olabilmesi adına Erzincan Halk Sağlığı Hizmetleri ÇEKÜS birimi önderliğinde “Anne Dostu Hastane Programı Eğitimi” verildi.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığının yürütmekte olduğu, temel amacı Anne Sağlığı Hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini arttırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmasını sağlamak olan “Anne Dostu Hastane Programı’’ eğitimi veriyor. Bu kapsamda Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Anne Dostu Hastane Unvanına sahip olabilmesi adına Erzincan Halk Sağlığı Hizmetleri ÇEKÜS birimi önderliğinde “Anne Dostu Hastane Programı Eğitimi” verildi.

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda, İdari yöneticiler ve sağlık çalışanları olmak üzere toplam  60 katılımcıya; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Betül Kalkan Yılmaz tarafından ‘’Anne Dostu Hastane Programı Eğitimi’’ verildi.

 

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …