“Annelerimiz Sevgilerin En Güzeline Layıktır”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.  AK Parti Erzincan Milletvekilleri mesajlarında; “Anne, Allah (C.C)’ın insanlara bahşettiği en değerli ve güzel varlıklardan biridir.  Hayata gözümüzü açtığımız ilk andan itibaren;  sevgileri, eşsiz şefkatleri, karşılıksız fedakârlıklarıyla yaşamımızı şekillendiren, dünyamızı güzelleştiren ve zenginleştiren ve hayat boyu bize yol gösteren annelerimiz sevgilerin en güzeline layıktır.

Anne, ailenin ve toplumun temelini oluşturur. Saygıdeğer annelerimiz evlatlarını dünyaya getirmekle kalmaz aynı zamanda tüm hayatını evladına adayarak onları güzel ahlak ile terbiye eder, eğitir ve hayata hazırlar, hayata dair her şeyi ilk o öğretir. Geleceğe umutla bakan, çalışkan, başarılı, dürüst, idealist bir neslin yetişmesinde en büyük katkı annelerimize aittir.

Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan ve ihtiyaç duyulan en anlamlı duygulardan birisidir. Onun yerini hiçbir şeyin doldurması mümkün değildir. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’de, Allah’a itaat ve ibadetten sonra anne-babaya saygı gösterilmesi, iyilik ve ikramda bulunulması emredilmiştir. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü ile annelerin değeri ve kıymeti en güzel şekilde ifade edilmiştir. Rahmeti rahmana kavuşmuş annelerimize rahmet, hayattaki tüm annelere sağlıklı huzurlu ömürler diler, baş tacı annelerimizin Anneler Gününü tebrik eder, selam ve saygılarımı sunarız” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …