12 Ağustos Cuma , 2022

Atatürk’ün Refahiye’ye Gelişinin 103. Yıl Dönümü Kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Refahiye’ye gelişinin 103. yıl dönümü dolayısıyla Refahiye’de kutlama programı düzenlendi.

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, eşi  Duygu Kaykaç, İl jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol,  Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, eşi Nurhan Paçacı,  İlçe Jandarma Komutanı Onur Hane, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Turan,  Müftü Hasan Hüseyin Karabıyık, hayır sever iş adamı Turan Aras, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyük Önder Atatürk’ün 103 yıl önce Refahiye’de  karşılanışını sembolize eden temsili Türk Bayrağı, Protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar Türk Bayrağı eşliğinde Şehit Bahattin Paşa köprüsünden başlayarak 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi meydanına kadar çalınan marşlarla  temsili bir yürüyüş yaptılar.

Ardından Kaymakamı Eyüp Kaykaç ve Belediye Başkanı Çakmak Paçacı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Akabinde saygı duruşunda bulunularak,3. Ordu Komutanlığı bandosu eşliğinde  okunan İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi. Belediye Başkanı Çakmak Paçacı ve Kaymakam Eyüp Kaykaç’ın konuşmalarının ardından öğrenciler  tarafından şiir okundu ve bando gösterisi yapıldı. Merkez Camii bahçesinde Şehit Bahattin Paşa Kabri, Şehit Yüzbaşı Ali Fevzi efendi ve Şehit Yüzbaşı Nafiz Efendi kabirleri, akabinde Günyüzü Köyünde Müftü Kadı Şevki Yurtbaşı’nın kabri ziyaret edilerek dualarla yad edildi.

Programın devamında Belediye Başkanı Çakmak Paçacı makamında ziyaretçileri kabul etti. Kaymakam Eyüp Kaykaç tarafından şeref defteri imzalandı.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …