Atık Malzemelerden Kütüphaneye

Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinesinde başlatılan ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak ve ‘Sıfır Atık’ projeleri çerçevesinde Erzincan’da 13 Şubat İlkokulu’nda, atık malzemeler kullanılarak kütüphane yapıldı.

Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve okullar arası başarı farklarını azaltmaya ağırlık vermek amacıyla, bakanlık  tarafından 81 İlde Sıfır Atık Projesi kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla okullarda kullanılmayan atık malzemeler değerlendirilerek 250 kütüphane yapılması hedeflenmiş.

Bu proje kapsamında Erzincan’da ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak ve ‘Sıfır Atık’ projeleri tüm hızıyla devam ediyor.13 Şubat İlkokulunda, atık malzemeler kullanılarak kütüphane yapılarak öğrencilerin kullanacağı bir ortam oluşturuldu. Kullanılmayan meyve kasası, bilgisayar kasası, varil, demir, sıra gibi malzemeler kullanılarak yapılan sıfır atık kütüphanesinin açılışı yapıldı. Gerçekleştirilen açılış , Erzincan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Turgut Çakmak  tarafından gerçekleştirildi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …