18 Mayıs Cumartesi , 2024

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayının Kapanış Programı Yapıldı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayının kapanış programı gerçekleştirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli ilgili meslek grupları, akademisyenler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, esnaf ve vatandaşların katılımlarıyla düzenlenen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı sona erdi.

AFAD toplantı salonunda düzenlenen Çalıştayda, bağımlılıkla mücadele kapsamında sorunların tespitinin yapılması, önleyici tedbirler kapsamında kurum ve kuruluşların alanlarına yönelik tamamlayıcı faaliyetlerin belirlenmesi, riskli bölgelerin belirlenerek bu bölgelere yönelik yürütülmesi gereken önleyici çalışmalar konuşuldu. Katılımcıların tecrübe, bilgi ve birikimleri çerçevesinde tespit edilen sorunlara yönelik olarak “ben olsaydım” yaklaşımı ile çözüm önerileri ele alındı.

Çalıştay kapanış programına katılan Erzincan Valisi Mehmet Makas, iki günlük çalıştayın verimli geçtiğini ve önemli fikirlerin ortaya çıktığını belirterek, emeği geçenleri tebrik etti. Erzincan’ın uyuşturucu bağımlılığı konusunda iyi durumda olduğunu belirten Vali Makas, bu konuda daha iyi noktalara gelmek için mücadelenin artarak devam edeceğini ifade etti. Vali Makas, sigara ve teknoloji bağımlılığı konusunda da aile kurumundan başlayarak toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi daha da bilinçlendirmemiz gerektiğini vurguladı.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …