20 Haziran Perşembe , 2024

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Erzincan  Valisi Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi.

Kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile AFAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütmüş oldukları faaliyetlere ilişkin sunumlar yapılarak, yürütülen çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verildi.
Yapılan sunumların ardından ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları da 2021 yılı içerisinde bağımlılıkla mücadele konusunda yapmış oldukları çalışmaları ve 2022 yılında yapacakları faaliyetleri kurul üyeleri ile paylaştılar.

Erzincan merkez ve ilçelerdeki metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahı için ilgili kurumlara talimat veren Vali Mehmet Makas, bağımlılıkla mücadelede kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşların da duyarlı olmalarını istedi.İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar tarafından, bağımlılıkla mücadele kapsamında Erzincan’da ki okullar ve hane ziyaretleri yapılarak öğrencilerin ve vatandaşların bağımlılık konusunda bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Düzenlenen toplantıya; Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Selen Akbaş Gün, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, ilgili kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …