21 Şubat Çarşamba , 2024

Bahar Kalkanı Harekâtı’na Meclis’ten Destek

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de bölücü terör örgütlerine ve rejim güçlerine yönelik düzenlenen Bahar Kalkanı Harekâtı’na Erzincan İl Genel Meclisinden tam destek verildi.

Erzincan İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları Meclis Başkanı Bekir Yıldız başkanlığında başladı. Tüm partilerin meclis üyelerinin hazır bulunduğu ve beş gün sürecek toplantıların ilk gününde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de bölücü terör örgütlerine yönelik başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı’na destek amacıyla ortak bir önerge verildi.

Önergede; AK Parti, MHP ve CHP’nin meclis üyelerinin ortak imzası ile meclise sunulan önergede TSK tarafından Suriye’nin İdlip bölgesinde bölücü terör örgütlerine ve rejim güçlerine karşı Bahar Kalkanı Harekâtı başlatılmıştır. Ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Bahar Kalkanı Harekâtı’nı Erzincan İl Genel Meclisi olarak yürekten destekliyor ve kahraman silahlı kuvvetlerimizle birlikte olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz” denildi.

Önergenin okunmasının ardından meclisin tüm oyu ile kabul edildi. Meclis Başkanı Yıldız oylama sonunda, meclis üyelerine teşekkür ederek; “Allah güvenlik güçlerimizin yanında olsun, onları güç kuvvet versin” dileklerinde bulundu.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …