Bakan Varank, Ergan’da Gece Kayağı Yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ergan Kayak Merkezi’nde, ışıklandırılan pistte gece kayağı yaptı. Hayatında ikinci kez kayak yaptığını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’nin en güzel kayak pistlerinden bir tanesi Erzincan’da. Tüm Türkiye’yi Erzincan’a davet ediyorum” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erzincan’da düzenlenen toplantıda iş adamları ve sanayicilerle buluştuktan sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile birlikte Ergan Kayak Merkezi’ne geçti. Akşam yemeğinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kayak kıyafetlerini giyerek beraberindekilerle önce kar motoruna bindi. Daha sonra piste çıkan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, gece kayağı yaptı.

İlk kez Sarıkamış’ta kayak yaptığını, Erzincan’da da ikinci kez kayak yapma fırsatı bulduğunu söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Burası can Erzincan’ımızın Ergan Dağı. Türkiye’nin en güzel kayak pistlerinden bir tanesi burada. 15 kilometrelik pistlere sahip. Aynı zaman da gece aydınlatmasına sahip. Gece şu an da saat 11.00’e yaklaşıyor. Bu saatte vatandaşlarımız kayak yapıyor. Bugün Erzincan’ımıza bir ziyaret gerçekleştiriyoruz.

‘ERZİNCAN İÇİN KENDİMİ FEDA ETTİM’

Tüm Türkiye’yi Erzincan’a davet eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hayatımda ikinci defa ayağıma kayak takıyorum. Erzincan için kendimi feda ettim. Yukarısı benim açımdan biraz dik olduğu için biraz aşağı taraflardan çok dik olmayan yerlerden kaymış oldum. Ben Erzincan’ımızın bu özelliğini bilmiyordum, bugün itibariyle bunu da öğrenmiş oldum. Havalimanına 12 dakika mesafede, Türkiye’nin en güzel kayak pistlerinden bir tanesi Erzincan’da. Ben bütün vatandaşlarımızı, tüm Türkiye’yi Erzincan’a davet ediyorum. Gelsinler, hem bu şehrin güzel kültüründen faydalansınlar, hem böyle bir merakları varsa turizm ile ilgili burayı kullanabilirler. Kayak için burayı kullanabilirler” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …