Başbağlar Şehitleri Dualarla Anıldı

5 Temmuz 1993’te teröristlerce katledilen 33 sivil vatandaşımız için Başbağlar Şehitlerini Anma Töreni gerçekleştirildi. Başbağlar Şehitlerini Anma Törenine katılmak üzere Kemaliye ilçesinde bulunan Vali Mehmet Makas, kısa bir süre önce bakımı yapılan Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü üzerinde incelemede bulunarak, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Ardından Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993’te teröristlerce katledilen 33 sivil vatandaşımız için düzenlenen anma törenine katıldı. Vali Mehmet Makas buradaki törende yapmış olduğu konuşmada, “Başbağlar katliamını unutmanın, yaşanan acıyı tarifin mümkün olmadığını belirterek,  Allah bir daha o günleri yaşatmasın” dedi.

Ülkenin bütünlüğüne ve kardeşliğine kastedenlerin gök kubbe altında rahat bir gün görmeyeceğini belirten Vali Makas, asırlardır var olan birlik ve beraberliğimizi kimsenin bozamayacağını dile getirerek, burada asteğmen olarak görev yapmış bir kardeşinizim. Bir gün asker, bir gün kaymakam olarak bekledik. Bugün de vali olarak bekliyoruz. Bu milletin birer neferi olarak beklemeye devam edeceğiz dedi ve  şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, Başbağlar köyü sakinlerine başsağlığı dileklerini iletti.

Daha sonra Başbağlar Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Makas, karakolda görevli askeri personel ile sohbet etti. Ardından Kemaliye ilçesi Başbağlar köyünde şehitlik anıtını ziyaret eden Vali Mehmet Makas, şehitlerimiz için dua etti. Daha sonra şehitlerimizin mezarlarını ziyaret eden Vali Makas, burada da dualar okuyarak, şehitlerimizin kabirlerine  karanfiller bıraktı.

Düzenlenen anma programına; Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın yanı sıra Adalet Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, il protokolü ve Başbağlar köylüleri katıldı.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …