“Basın, Vatandaşla Devlet Arasında Köprü Görevi Üstlenmektedir”

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Arslantaş mesajında; “Kamuoyunun bilgilendirilmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi, toplumsal farkındalığın artması süreçlerinde bugüne kadar önemli bir rol üstlenmiş olan basın; inanıyorum ki bundan sonra da bu rolü üstlenmeye devam edecektir.

Faaliyet gösterdikleri bölgenin sesi, bölge insanının gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olan basın, bir yandan yapılan yatırımlar, sunulan hizmetler ve meydana gelen gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirirken bir yandan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yaşanan sorunları tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenmektedir. Bu kapsamda basın mensuplarımızın yapmış oldukları haberler, yorumlar ve görüşler de çalışmalarımıza önemli faydalar sağlamaktadır. Zaman mefhumu gözetmeksizin, savaş ve afet anları gibi en zor koşullarda bile her zaman mesleklerinin gereğini yerine getirerek kamuoyunun yaşananlardan haberdar olmasını sağlayan basın mensupları; fedakârlık, sorumluluk ve özveri isteyen son derece önemli bir mesleği icra etmektedirler.

Basın çalışanlarımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, kamuoyunu hızlı, tarafsız ve doğru bir şekilde bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk esaslarına bağlı bir şekilde yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …